Film dla gminy Rawicz

10 wydarzeń – 1 film i maksimum treści. Film dla gminy Rawicz


Mieliśmy ogromną przyjemność realizować film z 10 wydarzeń dla Gminy Rawicz. Na początku współpracy określiliśmy terminy wydarzeń. Mieliśmy okazję obserwować różnorodne wydarzenia, które mogłyby pozostać jedynie w pamięci uczestników gdyby nie towarzysząca imprezom kamera.

PreProdukcja:

Wspólnie z organizatorami wydarzeń ustaliliśmy daty, osoby odpowiedzialne oraz punkty programu, które były kluczowe. Dzięki temu wszyscy mieli pewność że nie przeoczymy najważniejszych wydarzeń. W przypadku zmian, znaliśmy osoby odpowiedzialne i mogliśmy szybko działać. Ustaliliśmy również lokalizacje w których miały odbyć się loty dronem.

Produkcja:

Przed każdym wydarzeniem byliśmy minimum 30 minut wcześniej, żeby mieć pewność że nie przeoczymy tego co najważniejsze. Ujęcia były wykonywane na tej samej kamerze, żeby zachować spójność wizualną. W zależności od rodzaju wydarzenia było ono rejestorwane w ruchu lub ze statywu. Niektóre ujęcia były realizowane w większej ilości klatek, co umożliwiało zastosowanie w montażu slow motion.

PostProdukcja:

Wyzwaniem było stworzenie filmu zawierającego 10 wydarzeń, które były tak samo ważne, w sposób który nie będzie nudny. Postanowiliśmy w pierwszej części filmu wykonać, krótką zapowiedź przedstawiającą, różnorodność wydarzeń. Następnie wykonaliśmy skrót każdego z wydarzeń zawierający najciekawsze ujęcia. Film jest spięty klamrą (początek i koniec) Na którą składają się animacje i ujęcia z drona przedstawiające panoramę miasta.