Film festiwalowy – Dziecinada 2022

Filmy z festiwalu „Dziecinada”


Ze Strefą Kultury Wrocław współpracujemy już od około 4 lat przy dwóch festiwalach: Festiwalu WroSound oraz festiwalu Dziecinada. Przez ten czas obserwujemy jak zmieniają się wymagania dotyczące filmów relacjonujących wydarzenia. Podstawową sprawą jest czas. Obecnie maksymalna długość filmu jaką przygotowujemy to 90 sekund. Ponadto obecnie, większe znaczenie ma przygotowywanie filmów, które relacjonują wydarzenia festiwalowe w trakcie ich trwania niż klasycznego aftermovie. W trakcie ostatniej edycji festiwalu przygotowaliśmy 3 filmy w trakcie 4 dni. Po dwóch dniach, zrealizowaliśmy trzydziestosekundowe podsumowanie, które miało szanse zachęcić kolejnych uczestników do wzięcia udziału w festiwalu.

Film pokazujący jak najwięcej wydarzeń w jak najkrótszym czasie.

Filmy realizowaliśmy przez 4 dni trwania festiwalu. Ze względu na czas trwania, staraliśmy się dobierać najbardziej efektowne wydarzenia, filmowane w dynamiczny sposób Zależało nam na uchwyceniu dynamiki aktorów i artystów biorących udział w wydarzeniu jak i reakcji widzów, przede wszystkim dzieci. Nasz zespół był na wszystkich wydarzeniach, które odbywały się w ramach festiwalu, przez 4 dni. Dzięki bliskiej współpracy pomiędzy naszym zespołem a działem marketingu, byliśmy w stanie przygotowywać materiały, które były potrzebne do promocji wydarzenia już w trakcie jego trwania.

Film relacjonujący festiwal

Po zakończeniu festiwalu przygotowaliśmy 90 sekundową wersję filmu, która była ukończona już w trakcie dwóch dni po zakończeniu wydarzenia. Efekty możecie zobaczyć poniżej. Muzyka została wybrana wspólnie ze Strefą Kultury Wrocław. Zamawiający dostarczył również plansze początkowe i końcowe.